منو

بازگرداندن کالا

مغایرت کالا: در صورتی که کالای خریداری شده با محصول داخل سایت و یا محصول خریداری شده مغایرت داشته باشد، مشتری باید به پشتیبانی یدک لوکس، مورد را اطلاع دهد.

ایراد فنی: در صورت مشاهده ایراد فنی در کالای خریداری شده، مشتری باید مشکل را به اطلاع پشتیبانی یدک لوکس برساند.

ایراد ظاهری: یدک لوکس کالا را سالم تحویل مامور پست می‌دهد، لذا مشتری باید هنگام دریافت سفارش خود سلامت ظاهری آن را بررسی کند و در صورت وجود مشکل ضمن تحویل نگرفتن سفارش، موضوع را به اطلاع پشتیبانی یدک لوکس برساند.

توجه داشته باشید در صورتی که خریدار 24 ساعت پس از دریافت کالا مشکل را اعلام نکند، اعتراض آن پذیرفته نخواهد بود. همچنین مخدوش شدن جعبه و یا کالا و هرگونه دخل و تصرف یا دستکاری در کالا، شرایط مرجوع کردن را باطل می‌کند.
بعد از تماس با پشتیبانی یدک لوکس و اطلاع‌رسانی مشکل، کارشناسان ما موضوع را بررسی و پس از تایید مشکل، خریدار باید از طریق پست سفارشی شرکت پست کالا را به یدک لوکس ارسال کند.

کالا هایی که دیده ایید !
فیلتر بر اساس شهر محصول
یدک لوکس
فیلتر بر اساس شهر محصول
تماس با ما
شما این محصولات را انتخاب کرده اید0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

پاسخ به سوالات شما

یدک لوکس یک فروشگاه اینترنتی میباشد و روش ثبت سفارش به 2 صورت امکان پذیر است ثبت سفارش داخل سایت و ثبت سفارش به صورت تلفنی و تماس با کارشناسان فروش.

روش ارسال در فروشگاه اینترنتی یدک لوکس به صورت تیپاکس و پس کرایه میباشد. هزینه ارسال داخل تهران و شهرستان بر عهده مشتری خواهد بود.

پس تهیه و خرید قطعه از فروشگاه اینترنتی یدک لوکس درصورتی که قطعه را روی ماشین نصب نکرده باشید و قطعه آچر نخورده باشد قابل استرداد یا تعویض میباشد اگر قطعه از نظر ظاهری دچار خرابی بوده از ابتدای سفارش تا تحویل قابل استرداد میباشد.

یدک لوکس